XXIV konkurs o nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego - wyróżnienie

Gratulacje dla naszego absolwenta dr inż. Krzysztofa Piechockiego.

Image

Gratulacje dla naszego absolwenta dr inż. Krzysztofa Piechockiego, którego rozprawa doktorska zrealizowana w Katedrze Fizyki Molekularnej, pod kierunkiem prof. Marcina Kozaneckiego, wyróżniona została w XXIV konkursie o nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego.

XXIV konkurs o nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego - wyniki

Dr inż. Krzysztof Piechocki na Wydziale Chemicznym PŁ ukończył studia inżynierskie na kierunkach Chemia oraz Chemia budowlana, zaś studia magisterskie na kierunku Nanotechnologia. Od 2015 roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Chemicznym PŁ, w czasie których prowadził badania nad hydrożelami na bazie poli(metykrylanów oligo(glikolu etylenowego)). W 2016 roku uzyskał grant badawczy z Narodowego Centrum Nauki, w ramach programu Preludium. Już jako student dr inż. Krzysztof Piechocki aktywnie włączał się w prowadzone w KFM badania naukowe a także odbył liczne staże i praktyki, wśród których warto wymienić staż wakacyjny w laboratorium materiałowym w firmie Corning Optical Communications, staż w Łódzkim Bionanoparku, czy też staż w Max Planck Institute for Polymer Research w Mainz (Niemcy). Jego działania zaowocowały siedmioma publikacjami naukowymi w renomowanych czasopismach naukowych i ponad 30 komunikatami na konferencjach krajowych i międzynarodowych a także licznymi wyróżnieniami takimi jak, m. in.: Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stypendium Naukowe dla szczególnie uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej, Stypendium Naukowego Marszałka Województwa Łódzkiego, Stypendium Miasta Łodzi, Stypendium Rektora Politechniki Łódzkiej czy „Pół wieku później” – nagroda dla najlepszego absolwenta studiów magisterskich rocznika 2015. W 2020 roku Pan dr inż. Krzysztof Piechocki rozpoczął karierę w przemyśle wpierw na stanowisku specjalisty ds. jakości w firmie Amcor a od sierpnia 2022 roku w Corning Optical Communications na stanowisku inżyniera materiałowego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Koleżanki i Koledzy z KFM