Przejdź do treści

project-octa2

octa-logo

"Premia na Horyzoncie 2”: Wsparcie finansowe (nr umowy: 580105/PnH2/2023) przy realizacji projektu międzynarodowego pt.: „Zastosowanie układów z przeniesieniem ładunku (akronim: OCTA)” realizowanego w ramach międzynarodowego programu Horyzont 2020. Dofinansowanie: 103 066,00 zł; Całkowita wartość: 103 066,00 zł

W ramach projektu OCTA utworzona zostanie nowa sieć wiodących grup naukowych UE-Japonia-Tajwan-Brazylia, w ramach której przeszkoleni zostaną naukowcy zajmujących się zjawiskiem przeniesienia ładunku oraz jego zastosowaniem w wielu obszarach. Zjawisko przeniesienia elektronu i powstające w wyniku tego stany wzbudzone z przeniesieniem ładunku (CT, ang. charge transfer) odgrywają bardzo ważną rolę, nie tylko w procesach zachodzących w organizmach żywych, ale również w mechanizmach odpowiedzialnych za pracę organicznych urządzeń optoelektronicznych, takich jak ogniwa fotowoltaiczne (OPV, ang. organic photovoltaics) czy diody elektroluminescencyjne (OLED, ang. organic light emitting diode).

Projekt OCTA jest zorganizowany w oparciu o kilka powiązanych ze sobą zadań skupionych wokół zjawiska przeniesienia ładunku, a każde z nich zawiera elementy zarówno działań badawczych, jak i szkoleniowych. Zaangażowanie dużej liczby wiodących grup o różnych, ale uzupełniających się umiejętnościach i wymiana pracowników między nimi pozwoli zdobyć nową wiedzę na temat badanego zjawiska i umocni bądź zapoczątkuje współpracę pomiędzy partnerami.

Partnerzy:

Silesian University of Technology (SUT), Poland
Technical University of Denmark (DTU), Denmark
University of Glasgow (UoG), United Kingdom
Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf (UoD), Germany
University of Durham (UDUR), United Kingdom
University of Osaka, Osaka, Japan
National Taiwan University, Taiwan
Universidade Federal de Santa Catarina, Brazil
The University of Auckland, New Zeland
Lodz University of Technology, Poland

>>> STRONA WWW PROJEKTU